Historia firmy

Czym właściwie jest fontanna…

Jeszcze w roku 1971, gdy Fontana Fountains zbudowała swoją pierwszą fontannę, było to coś spektakularnego, coś co sprawiało, że ludzie po prostu zatrzymywali się, aby ją podziwiać. Wobec dzisiejszych standardów, w zasadzie nie było to nic szczególnego, nie była ona nawet podświetlana w nocy, ale i tak była czymś godnym podziwu. Wraz z tą fontanną pasja otrzymała formę, hobby przerodziło się w profesję, a olśniewająca historia właśnie się rozpoczynała…

Wykwalifikowani inżynierowie, utalentowani artyści i technicy fontannowi na przestrzeni lat konsekwentnie dołączali do rodziny Fontana Fountains , a każdy z nich podzielał magiczne postrzeganie wody. My nie widzimy, nie smakujemy i nie odczuwamy wody w sposób, w jaki robią to inni ludzie. My postrzegamy wodę, jako przekaźnik emocji. Metodą głębokiego zaangażowania widza przy użyciu najbardziej podstawowej i fascynującej substancji na świecie – tym właśnie jest fontanna.

HISORIA FIRMY

Każda fontanna posiada unikalny charakter; może obrazować spokój, być dziełem sztuki, może oddziaływać na wyobraźnię poprzez nieprzerwany ruch cieczy, albo oszałamiać ekstrawagancją potężnych strumieni wody, imponującym pokazem oświetlenia, a nawet ognia tańczących w rytm muzyki, prezentując sceniczną choreografię. Właściwie fontanna może być wszystkim – wszystkim, co tylko można sobie wyobrazić. Nasza praca polega na przeobrażaniu niezwykłych pomysłów w baśniowe fontanny. Mamy własne propozycje, ale możemy również przeobrazić Twój pomysł w płynne dzieło sztuki.

Każda fontanna składa się z zestawu dysz, podwodnych opraw oświetleniowych, pomp, systemów sterujących oraz wielu innych elementów. Nie są one jednak zwykłymi kawałkami metalu. Każdy element fontanny jest wyjątkowym dziełem inżynierii, projektu i funkcjonalności; dogłębnie przemyślanym, precyzyjnie zbudowanym i kompleksowo testowanym w najcięższych warunkach, aby upewnić się, że płynąca przez nie woda otrzyma dokładnie oczekiwany przez nas kształt – przez całe dziesięciolecia.

Lubimy robić wszystko po swojemu

W czasach, gdy każda dysza fontannowa, dostępna na rynku, wykonana była z brązu lub mosiądzu, a czasem nawet z tombaku, zaczęliśmy poszukiwanie znacznie lepszego surowca. Surowca znacznie bardziej odpornego na korozję niż brąz, lżejszego niż tombak, twardszego niż poliamid. W konsekwencji dokonaliśmy rewolucji w przemyśle fontannowym, wykorzystując stal nierdzewną.

Najpierw pojawiły się oprawy oświetleniowe ze stali nierdzewnej, następnie pierwsze rozpoznawalne na całym świecie- dysze kaskadowe Cascade Jet ze stali nierdzewnej, niewiele później nastały kolejne dysze, a w końcu zupełnie nowe dysze Jumping Jet z bezrozbryzgowym i niesamowitym, autorsko opracowanym mechanizmem tnącym. Równocześnie tworzyliśmy od zera wachlarz prawdziwie inteligentnych opraw oświetleniowych charakteryzujących się wyjątkową intensywnością światła i bogatą gamą żywych kolorów. Opraw zużywających do 96,7% mniej energii, niż konwencjonalne żarówki oraz wyróżniających się niespotykanymi w branży funkcjami bezpieczeństwa!

HISORIA FIRMY2

To właśnie ta zasada wzbogaca nasze fontanny.

Dokładamy wszelkich starań, aby każda nawet najmniejsza fontanna, poprzez zastosowane podświetlenie, stała się czymś magicznym. Nasze doświadczenie pozwala osiągnąć ten cel w najbardziej wydajny sposób. To właśnie światła Fontana Fountains oświetlają każdej nocy najwyższą fontannę w Holandii oraz tysiące jeszcze większych i mniejszych fontann na całym świecie. Wierzymy, że najnowocześniejsza technologia jest nieodzowną częścią każdej fontanny. Opracowaliśmy unikalne technologie, takie jak sterowanie fontanną za pomocą iPada oraz szereg innych cudów techniki, które zrewolucjonizowały przemysł fontannowy. Większą część ostatnich 5 lat spędziliśmy w naszym laboratorium, gdzie ulepszaliśmy linię produkcyjną wzbogacając ją o niezwykłe maszyny, takie jak m.in.: wycinarki laserowe, maszyny CNC, specjalistyczne prasy. Wszystko po to, aby zaoferować najlepszy sprzęt fontannowy! Nasza firma zyskała rozgłos dzięki jakości swych produktów i usług, pozostając jednocześnie całkowicie oddaną dalszemu ulepszaniu projektów fontannowych, inżynierii i produkcji.